۱۳۹۷/۱۰/۱۷

در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران عنوان شد :

عزم جدی وزارت صمت و ایمیدور برای حل مشکل  تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه و ارائه محصولات و توانمندی ها وهمچنین نیازمندیهای خود در حوزه بومی سازی ، حضوری فعال در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران دارد . این نمایشگاه و جشنواره از امروز آغاز به کار نمود و تا 20 دی ماه در برج میلاد ادامه دارد .

این رویداد مهم ، با حضور مهندس حیمدرضا فولادگرنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون صنایع و معادن ، دکتر خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدور و معاون وزیر صنایع و معادن ، دکترجعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ، دکتر بهرام سبحانی رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد و رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان ، مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت ، مهندس علی شکر ریز عضو هیات مدیره ذوب آهن و جمعی از پیشکسوتان ، مدیران ، کارشناسان ، مسئولین و دست اندرکاران صنعت فولاد کشور افتتاح شد و سپس نمایشگاه فولاد نیز با حضور این مسئولین آغاز به کار نمود . 

رئیس هیات عامل ایمیدرو در افتتاحیه این همایش گفت : اخیراً جلسات خوبی در وزارت صنعت ، معدن وتجارت برای رفع مشکلات تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان برگزار شده است که نتایج مهمی در بر خواهد د اشت  .

وی ظرفیت تولید سالاانه فولاد کشور را  35 میلیون تن و تولید ماهانه این محصول را 2 میلیون تن اعلام نمود و گفت : در جنگ تجاری نقش موثر فولاد در دنیا و مبادلات تجاری میان اقتصادهای بزرگ نمایان است.

دکتر غریب پور یادآور شد : اراده های محکمی منجر به این عملکرد مثبت شده است و 3.3 میلیارد دلار صادرات این حوزه در چند ماه اخیر نشانگر چشم انداز روشن این صنعت در کشور است .

وی تصریح کرد : موانع صادراتی رفع و راهکارهای لازم برای توسعه صادرات به زودی اعلام می شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد :  امسال بیش از یک میلیارد دلار طرح در حوزه فولاد به بهره برداری رسیده و می رسد و امیدوارم  در کنار ظرفیت سازی  ،  تولید واقعی نیز به همین میزان رشد یابد.