۱۳۹۸/۰۴/۲۷

در نخستین نمایشگاه فرصت های داخل و رونق تولید عنوان شد

ذوب آهن اصفهان با تکیه بر دانش داخل توانایی رفع گلوگاه های خود را دارد

دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت ودکتر منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در محل نمایشگاه های بین المللی تهران از آخرین دستاوردها و نیازهای بومی سازی این شرکت مطلع شدند .

رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در این بازدید  گفت : این یک فرصت استثنایی برای صنایع است تا با شرکت در این نمایشگاه نیازهای خود را با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مطرح و در زمینه ساخت و بومی سازی آن اقدام لازم را به عمل آورند . وی خاطر نشان ساخت : تمامی نمایشگاه ها تا کنون عرضه محور و توانمندی ها به نمایش گذاشته می شد ولی این نمایشگاه تقاضا محور و براساس نیازها می باشد .

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که با ساخت قطعات مورد نیاز و بومی سازی آن از خروج ارز جلوگیری خواهد شد گفت : تا کنون 22 درصد در زمینه بومی سازی صرفه جویی ارزی داشتیم و امید است تا پایان سال این رقم افزایش چشمگیری داشته باشد . وی با اشاره به این موضوع که درصنعت فولاد تقریبا به خود کفایی رسیدیم افزود : حتی اگر هزینه ساخت قطعات در داخل بیشتر از نمونه خارجی باشد ، باید ساخت داخل قطعات انجام گردد و با توجه به تحریم ها باید این مهم باید سرعت گیرد .

وی در گفتگو با خبرنگار ما ، ذوب آهن اصفهان را مادر صنعت فولاد دانست و گفت :  این مجتمع عظیم صنعتی با تکیه بر دانش داخل و پتانسیل نیروی انسانی توانایی رفع گلوگاه های خود را دارد .وی یاد آور شد : با توجه به اینکه ، ذوب آهن اصفهان  با کمبود مواد اولیه مواجه است ، مشکل سنگ آهن این شرکت را نیز حل خواهیم کرد .

وی گفت : این شرکت با توجه قدمت و سرمایه انسانی با دانش خود می تواند در این عرصه الگوی دیگر صنایع باشد .

دکتر منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن دستاوردهای شرکت در امر بومی سازی گفت : ذوب آهن اصفهان پایه گذار صنعت فولاد است و با ارتباط نزدیک با شرکت های دانش بنیان می تواند بیش از پیش به این صنعت کمک کند .

در حاشیه این بازدید کارشناسان شرکت ضمن گفتگو با رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت خواستار تامین هرچه بیشتر سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان شدند زیرا این شرکت هم اکنون با 60 درصد ظرفیت خود در حال کار می باشد و ارزش افزوده فولاد صادراتی چندین برابر سنگ آهن صادراتی است .

 

تاکید رئیس دفتر رئیس جمهور به تامین سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن

 بازدید دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و وزیر سابق ارتباطات به همراه فرشاد مقیمی معاون امور صنایع‌ وزارت صمت و محمد باقر عالی رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو)از غرفه ذوب آهن اصفهان در دومین روز از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید .رییس دفتر رییس جمهور از عملکرد ذوب آهن در حوزه بومی سازی و کیفیت حضور در این نمایشگاه ابراز رضایت نمود .

وی  بر ضرورت تامین سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن جهت فعال سازی ظرفیت کامل تولیدی این شرکت در سال رونق تولید تاکید و در این خصوص به معاون وزیر صمت ، توصیه های لازم را بیان نمود .

رییس دفتر رییس جمهور اظهار داشت : افراد متخصص و نخبه ای از این نمایشگاه بازدید می کنند و غرفه دارند لذا باید سعی شود لیست قطعات مورد نیاز خود را عرضه و آماده هر نوع همکاری با این شرکت ها باشید .

وی ضمن اشاره به اینکه با ترویج‌و گسترش باور ، اعتماد  و اعتقاد به توان پژوهشگران و متخصصان ایرانی می توان با دست پر از این نمایشگاه رفت گفت : این نمایشگاه بزرگترین و مناسبت ترین فرصت برای مذاکرات چند جانبه است .

امضای اولین تفاهم نامه همکاری بین ذوب آهن اصفهان و شرکت توربین توان گستر ایرانیان

احمد خادم المله مدیر عامل شرکت توربین توان گستر ایرانیان با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در سومین روز از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید ضمن امضای تفاهم نامه با ذوب آهن اصفهان در خصوص ساخت و تعمیر توربین توربو شارژ گفت : شرکت توربین توان گستر ایرانیان توانایی ساخت این توربین ها را در داخل دارا می باشد که علی رغم شرکت های دیگر گارانتی یک ساله دارد و تمامی اجزای این توربین ها بومی سازی و ساخت داخل است .

وی افزود : ذوب آهن اصفهان دارای نیازهای گسترده ای از قطعات می باشد و این نمایشگاه فرصت خوبی برای تامین این نیازها است و تولید کنندگان داخلی نیز باید از این فرصت برای فعال سازی ظرفیت های داخلی استفاده کنند .

وی گفت : عدم خروج ارز ، کسب دانش روز ، هزینه کمتر ، اشتغال بیشتر ، ریسک کمتر و در دسترس بودن سازندگان قطعات از مزیت های ساخت داخل قطعات است . وی یادآور شد : پژوهش و همکاری با شرکت کنندگان داخلی نوعی سرمایه گذاری برای آینده می باشد که حتما ثمره آن را خواهیم دید .

 بازدید معاون پارلمانی رییس جمهور از غرفه ذوب آهن اصفهان

دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور ضمن حضور درنخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید از غرفه شرکت بازدید کرد .وی در گفتگو با کارشناسان شرکت در خصوص آخرین نیازها در بحث بومی سازی و همچنین سنگ آهن مورد نیاز این مجتمع عظیم صنعتی بحث و تبادل نظر کردند . دکتر امیری گفت: با اقدامات تمهیدی دولت راهکارهای برون رفت از این شرایط را دنبال خواهم کرد.

بازدید و حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از غرفه ذوب آهن اصفهان

سید مصطفی آقا میر سلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نشست صمیمی با کارشناسان شرکت گفت : نهضت داخلی سازی باعث رونق تولید و پایداری آن خواهد شد و این امر با جدیت سرلوحه تمامی صنایع قرار گیرد.

بازدید قائم مقام و مشاور ارشد ایمیدرو از غرفه ذوب آهن

همچنین دکتر عباس نعیمی قائم مقام و مشاور ارشد ایمیدرو با حضور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید با مدیران و مسئولین شرکت گفتگو کرد.

 همکاری شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی طرح ها و قطعات ذوب آهن در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

 در ادامه بازدید نخبگان ،سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان با بازدید کنندگان از غرفه ذوب آهن اصفهان مهندس جواد منظوری کارشناس ارشد مکانیک و مدیرعامل شرکت آذین سد کارا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران با مجتبی نصر اصفهانی مهندس ارشد برق مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی در خصوص نیازهای شرکت دیدار و گفتگو کردند .

مهندس منظوری ضمن اعلام آمادگی همکاری همه جانبه با ذوب آهن اصفهان گفت : در دیداری که در آینده از این شرکت خواهم داشت تعامل بیشتری با ذوب آهن اصفهان بر قرار خواهیم کرد تا نیازها را شناسایی و نسبت به تعمیر یا جایگزینی آن اقدام شود .

وی افزود : ویژگی این نمایشگاه به هم رسانی صنایع با سازندگان و مراکز فناور به منظور داخلی سازی قطعات است .

مهندس نصر اصفهانی گفت : در این بازدید گیربکس سیکلوئیدی ، اسکرابرهای کک سازی و بازگشت انرژی بخار آب برج‌های خاموش کننده از مواردی بود که این شرکت برای طراحی ، تعمیر و در صورت لزوم جایگزینی آن اعلام آمادگی نموده است .

حضور اساتید دانشگاه یزد در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

محسن حکیمی معاون دفتر ارتباط با صنعت و دکتر محمد جواد عبقری عضو دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه یزد در دومین روز از نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید درغرفه شرکت حضور یافتند و با کارشناسان ذوب آهن اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

مهندس حکیمی گفت : در راستای بیانات مقام معظم رهبری نهضت ساخت داخل را باید یک اولویت دانست تا به رونق تولید در همه ابعاد کشور رسید . وی افزود : نیازهای خاص در صنایع باید شناسایی ، مستند سازی و ارجاع به اساتید داد تا بتوان راه حل منطقی برای آن پیدا کرد.

وی گفت : جایگزینی واردات و تامین تقاضا از داخل کشور باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال جوانان خواهد شد.